Recommend

Nasi partnerzy

Ostatnie artykuły

     Partnerzy :Zakady bukmacherskie online na www.bwin.com. Znajdziesz tam rwnie video transmisje na ywo

Rodzaje zakładów - podstawy

 
/2007-07-18/

Artykuł ten, opisujący typy zakładów powstał z myślą o osobach, które dopiero zaczynaja swoja przygode z bukmacherstwem. Opisaliśmy tu zarówno zakłady klasyczne 1,x i 2 jak również postaraliśmy się wyjaśnić na czym polegają handicapy azjatyckie z którymi wielu nawet doświadczonych graczy ma problemy.

Opisy różnych rodzajów zakadów :

- klasyczne
- handicap
- handicap azjatycki
- under/over
- specjalne

Zakłady klasyczne

W zdecydowanej większości zakładów oferowanych bądź to przez buki internetowe lub naziemne zakładów można dokonywać na 1, x (czasami zdaża sie 0-np Profesjonał), 2,1x (10) lub x2 (02). Oznaczenia te oznaczają:

1 - stawiając na 1 stawiamy na ogół na zwycięstwo gospodarza sPotkania bądź na zawodnika który jest poprostu wymieniony jako pierwszy w zakładzie

x - oznacza on typ na remis w sPotkaniu które obstawiamy

2 - typ na 2 oznacza kurs proponowany na gości sPotkania lub na zawodnika, drużynę wymienioną jako drugu w zakładzie

1x - kurs tego typu oznacza że gospodarze tego sPotkania nie przegrają - wygraną zapewnia im wygrana lub remis

x2 - jak wyżej z tą różnicą że stawiamy na nieprzegraną gości

12 - zakład taki oznacza wygraną gospodarzy lub gości. Jeśli postawiliśmy taki zakład i padnie remis to przegrywamy.

Zakłady 1,x,2,1x,x2 sPotykane są w sPotkaniach gdzie możliwy jest remisowy wynik Potkania natomiast 1 i 2 sPotykane w zakładach gdzie możliwym wynikiem jest tylko wygrana lub przegra.

Handicap europejski (klasyczny)

Handicap są formą wyrównywania kursów w szczególności gdy naprzeciw siebie stają zawodnicy lub drużyny o dosyć zróżnicowanym Potencjale. W piłce nożnej najczęściej sPotyka sie handicap +1 -1 co oznacza dodanie słabszej drużynie jednej bramki na starcie lub odjęcie 1 bramki drużynie mocniejszej.

Przykład:Mecz
1
x
2
Liverpool V Manchester UTD
+1
1.90
-1
1.95

W powyższym przykładzie Liverpool ma na starcie handicap 1 gola. Oznacza to że w sytuacji postawienia na Liverpool z handicapem do wygrania wystarczy nam remis natomiast przy zakładzie na MU Potrzebujemy przynajmniej 2 bramkowego zwycięstwa - jednobramkowa wygrana spowoduje naszą przegraną.

Handicap azjatycki

Handicap Azjatycki jest formą obstawiania meczów piłki nożnej, która jest bardzo popularna w Azji (stąd nazwa Handicap Azjatycki). Jest również znany pod nazwą "Hang Cheng".Cechami Hendicapu azjatyckiego i jednocześnie jego wyznacznikami są:

 • grajac HA eliminujemy możliwość remisu co oznacza wzrost szansy na wygraną z 33% do 50% (wybór ogranicza się tylko do 1 lub 2 bez x)
 • w zależności od handicapu możemy wygrać pomimo, że drużyna na którą postawiliśmy przegrała mecz
 • grając handicapy mamy znacznie lepsze kursy niż jest to w sutuacji grania meczy "z podpórką"
 • kursy na 1 i 2 są bardzo wyrównane i oscylują na ogół w przedziale 1,7 -2,2
 • w handicapach 1/4 w przypadku remisu i braku naszej wygranej tracimy tylko połowę stawki

  Zakłady over i under

  Kurs under 2,5 (poniżej 2,5) oznacza, że w danym meczu nie padnie więcej niż dwie i pół bramki. W zakładzie takim wygrywa się wtedy, kiedy mecz zakończy się wynikiem, którego suma bramek będzie mniejsza od 2,5 np. 1-1, 1-0, 0-1, 0-0. Jeżeli w meczu padnie więcej bramek niż 2,5 to Twój kupon jest spisany na straty.

  Kurs over 2,5 (powyżej 2,5) oznacza, że w danym meczu padnie więcej niż dwie i pół bramki. Jest to podobna sytuacja jak przy kursie under 2,5 tylko, że na odwrót, czyli wygrywasz wtedy, kiedy mecz zakończy się takim wynikiem, którego suma bramek będzie większa od 2,5 np. 2-1, 3-0, 2-2, 0-3. Jeżeli w meczu padnie mniej bramek niż 2,5 to przegrywasz.

  Over 2,5 i under 2,5 został podany oczywiście jako przykład. U buków można sPotkać zakłady z inną liczbą bramek czy też punktów np under/over 3,5.  Poczytaj też :

 • Handicapy azjatyckie • dodajdo.com

     Najlepszy Pokój Pokerowy Online

  Komentarze

  Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

  Dodaj komentarz

   
  Nick: 
  Token: 
  weryfikacja
  Dodaj

   
   
  Spin Palace