Recommend

Nasi partnerzy

Ostatnie artykuły

     Partnerzy :Zakady bukmacherskie online na www.bwin.com. Znajdziesz tam rwnie video transmisje na ywo

Układy kart w pokerze

 
/2007-07-19/

Starszeństwo układów kart w pokerze


Rozdanie pokerowe można wygrać na dwa sposoby albo pozostając ostatnim graczem w grze (na skutek rezygnacji innych uczestników gry (pas, fold) albo w wyniku Showdown, czyli prezentację kart przez uczestników gry. Gracz który przy Showdown ma najśilniejszy układ, wygrywa rozdanie. Poniezej prezentujemy wygrywające układy od najśilniejszego do najsłabszego.POKER - Straight Flush - pięć kolejnych kart w tym samym kolorze. Kiedy dwóch graczy ma pokera, wygrywa ten, którego poker zaczyna się od wyższej karty. Tak więc najwyższym możliwym pokerem jest tzw. Royal Straight Flush - Poker Królewski zaczynający się od Asa.

jest lepsze od


KARETA - Four of a kind - cztery karty o jednakowej wartości, np. cztery króle bądź cztery dziewiątki. Kareta króli jest oczywiście lepsza niż kareta dziewiątek. Kiedy dwóch graczy ma tą samą karetę o wyniku rozstrzyga tzw. kicker, czyli piąta karta.

Przykładowo: A A A A J jest lepsza niż A A A A T. Kiedy kicker jest ten sam to mamy remis.

jest lepsze od


FULL - Full house - trzy karty o jednakowej wartości w połączeniu z parą kart o innej wartości. Kiedy dwóch graczy ma fulla, wygrywa ten, kto ma silniejszą trójkę. Jeśli obaj mają taką samą trójkę, wtedy decyduje para a jeśli i ona jest taka sama to mamy remis.jest lepsze od


KOLOR - Flush - Pięć dowolnych kart jednego koloru. Kiedy dwóch graczy ma kolor, wygrywa ten, którego kolor ma najsilniejszą kartę.

jest lepsze od


STRIT - Straight - pięć kolejnych kart nie będących w tym samym kolorze. Kiedy dwóch graczy ma strita, wygrywa ten, którego strit zawiera najsilniejszą kartę. Pamiętajmy że As może kończyć najwyższego strita (10-J-Q-K-A) ale również rozpoczynać najniższego (A-2-3-4-5). Strity typu 32AKQ nie są dozwolone.

jest lepsze od


TRÓJKA - Three of a kind - trzy karty o jednakowej wartości, np. trzy damy bądź trzy ósemki. Trójka dam jest lepsza niż trójka ósemek. Kiedy dwóch graczy ma tą samą trójkę o wyniku rozstrzyga czwarta karta a jeśli i ona jest taka sama u obu graczy, wtedy piąta. Jeżeli piąte karty również są takie same to mamy remis.

jest lepsze od


DWIE PARY - Two pairs - Jeśli dwóch graczy ma po dwie pary, wygrywa ten, który ma najwyższą parę. Jeśli oboje mają taką samą wysoką parę wygrywa ten, który ma wyższą drugą parę. Jeśli oboje mają po dwie takie same pary, wygrywa ten, który ma wyższą piątą kartę (tzw. kicker).

jest lepsze od

JEDNA PARA - One pair - Dwie karty o takiej samej wartości. Jeśli dwóch graczy ma taką samą parę, wygrywa ten, który ma wyższe pozostałe karty.

jest lepsze od


WYSOKA KARTA - High Card - kiedy nie mamy żadnego z powyższych układów to mamy tzw. wysoką kartę. Jeśli przeciwnik też ma wysoką kartę to o zwycięztwie zadecyduje czyja wysoka karta jest wyższa, a jeśli są takie same to druga, potem trzecia, czwarta i piąta.

jest lepsze od


Zasady porównywanie siły tego samego układu kart Uwaga: zasady obowiązują dla Texas-Holdem

Wygrywającą kombinację pięciu kart w Texas Holdem układa się mając do wyboru siedem kart - dwie własne oraz pięć wspólnych leżących na stole. Najpierw wybieramy karty tworzące nasz najsilniejszy układ (np. trzy takie same dzięki którym mamy trójkę) a potem uzupełniamy je pozostałymi najsilniejszymi dostępnymi kartami z ręki i/lub stołu.

A więc najsilniejszy układ możemy ułożyć z :

1. dwóch kart w ręce i trzech ze stołu
2. jednej karty z ręki i czterech ze stołu
3. tylko korzystając z pięciu kart na stole

Warto pamiętać o tym, że mamy mozliwość (nie obowiązek) skorzystać z jednej karty z ręki. Ma to szczególne znaczenie na przykład w momencie kiedy na stole wylądują cztery karty w jednym kolorze a my mamy w ręku asa w tym kolorze. Nawet jeśli ktoś ma dwie karty w tym kolorze, i tak wygramy rozdanie (pod warunkiem że nikt nie będzie miał silniejszego układu niż kolor!).

Kicker

Kicker to karta, która decyduje o zwycięstwie w przypadku spotkania się takich samych układów o tej samej wartości. Kicker nie należy bezpośrednio do wygrywającego układu ale jako karta uzupełniająca jest przysłowiowym języczkiem u wagi. Kicker może być wybrany z kart z ręki jak i z kart wspólnych. Z pojęciem kickera możecie się grając z takimi układami jak kareta, trójka, dwie pary, para albo wysoka karta (czyli praktycznie układem staje się sam kicker). W przypadku pełnych układów pięciokartowych takich jak strity, fulle, kolory czy pokery kicker nie występuje a o wygranej decyduje najwyższa karta w układzie (trójka w przypadku fulla).

Kikera nie ma przy pokerze królewskim i pokerze. Nie ma możliwości aby istniały dwa pokery królewskie w jednym rozdaniu, a więc kicker nie istnieje w tym wypadku. Natomiast poker to strit w kolorze. Nie ma możliwości aby w jednym rozdaniu obaj gracze mieli tego samego pokera - zawsze jeden z nich będzie miał wyższą kartę w swoim układzie i to ona pełni funkcję kickera w przypadku kiedy spotkają się dwa pokery.

dodajdo.com

 Najlepszy Pokój Pokerowy Online

Komentarze

2014-06-30 ~walczak

Kto wygra kiedy ja mam w kolorEm 10 ktoś ma króla ale as jest we złapie pomóżcie bp dużą stawka ppszla

2013-03-24 ~adasd

gra sie na dwie talie

2013-02-13 ~ziumek

a jakie karty są najsilniejsze znaczy czerwo lepsze od wina np.

2013-02-12 ~martynkapacynka

yfdfyguhoijko;l,./co to jest za giwno

2013-02-12 ~martynkapacynka

yfdfyguhoijko;l,./co to jest za giwno

2012-01-17 ~tatoo

KRYSTOFOR!!!!!!!przecież tu jest mowa o texas holdem a w tej odmianie pokera istnieje możliwość dwóch takich samych trójek

2012-01-15 ~Krystofor

Jeśli obaj mają taką samą trójkę, wtedy decyduje para a jeśli i ona jest taka sama to mamy remis. - CO ZA BZDURA!!!!! Znajdź mi dwie takie same trójki kart. :P

2011-11-10 ~Criters

TRÓJKA - Three of a kind - trzy karty o jednakowej wartości, np. trzy damy bądź trzy ósemki. Trójka dam jest lepsza niż trójka ósemek. Kiedy dwóch graczy ma tą samą trójkę o wyniku rozstrzyga czwarta karta
NIE MA MOŻLIWOŚCI WYSTĄPIENIA W JEDNYM ROZDANIU TAKICH SAMYCH TRÓJEK. JAK WIADOMO WYSTĘPUJĄ 4 TAKIE SAME KARTY A NIE 6 !!!!!!!

2011-07-21 ~Maciuś

Dzienki wielkie :D

2010-11-13 ~dkx123

dobre!!

2010-09-12 ~roberta

lol

2009-10-02 ~tester

test

Dodaj komentarz

 
Nick: 
Token: 
weryfikacja
Dodaj

 
 
Spin Palace